اشتباه ، مسئله ، مشکل فرهاد اصلانی بازیگران زن

اشتباه ، مسئله ، مشکل: فرهاد اصلانی بازیگران زن لیلا حاتمی تلویزیون سینمایی بازیگری بیوگرافی سینمای دختران بازیگر ایرانی

گت بلاگز اخبار پزشکی هشدار رییس دامپزشکی نسبت به شیوع تب‌ کریمه‌کنگو

رئیس شرکت دامپزشکی هشدار داد هر سال دو تا پنج نفر بر اثر تب‌کریمه کنگو فوت می‌کنند؛ لذا مردم دام‌های خود را خارج از کشتارگاه ذبح نکنند. 

هشدار رییس دامپزشکی نسبت به شیوع تب‌ کریمه‌کنگو

هشدار رییس دامپزشکی نسبت به شیوع تب کریمه کنگو

عبارات مهم : ایران

رئیس شرکت دامپزشکی هشدار داد هر سال دو تا پنج نفر بر اثر تب کریمه کنگو فوت می کنند؛ لذا مردم دام های خود را خارج از کشتارگاه ذبح نکنند.

علیرضا رفیعی پور در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که امسال یک زن در استان کرمان بر اثر بیماری تب کریمه کنگو فوت شده است هست، اظهار کرد: این بیماری مخصوص یک فصل نیست و نوعی بیماری چهار فصل آشنا می شود. با این تفاوت که در طول فصول سرد سال اگر دام خارج از کشتارگاه ذبح شود، امکان دارد که ویروس فقط از طریق دام آلوده به انسان انتقال یافته شود ولی در فصول گرم، به موازات گوشت و خون آبه آلوده، کنه ها هم فعال می شوند و می توانند با گزش، ویروس را به انسان انتقال یافته کنند.

وی ادامه داد: اگر شهروندان این دستور قانونی و شرعی را رعایت کرده و دام های خود را فقط در کشتارگاه ها ذبح کنند، بیماری مهلک تب کریمه کنگو ریشه کن می شود. شهروندان روستایی و عشایر نیز می توانند جهت ذبح دام به قصابانی که به وسیله دامپزشکی معرفی و تعیین شده است اند مراجعه کنند. با چنین روندی دیگر شاهد انتقال ویروس تب کریمه کنگو به انسان نخواهیم بود.

هشدار رییس دامپزشکی نسبت به شیوع تب‌ کریمه‌کنگو

رئیس شرکت دامپزشکی کشور در ادامه در خصوص نوسانات قیمت تخم مرغ طی سال گذشته افزود: طی پارسال، شیوع آنفلوآنزای مرغی در استان هایی از جمله قزوین، پایتخت کشور عزیزمان ایران و البرز باعث نوسانات شدید قیمت تخم مرغ شد و این در حالی بود که در مجموع فقط ۱۴ هزار تن تخم مرغ وارد کشور شد؛ در واقع این میزان به حدی نبود که بتواند مسئله کم کردن تولید تخم مرغ را کاملا برطرف کند. با این وجود، خوشبختانه در حال حاضر بیماری کنترل و جو تا حد زیادی مدیریت شده است است.

وی ادامه داد: طی دو سال گذشته، بیماری آنفلوآنزای مرغی، کشور عزیزمان ایران و بیش از ۶۰ کشور دیگر را درگیر کرده است و دست به دست چرخیدن بیماری به خاطر پرندگان مهاجری است که ناقل بیماری هستند. هر سال دو تا چهار میلیون پرنده مهاجر وارد کشور عزیزمان ایران می شوند و متاسفانه این میهمان ناخوانده را وارد کشور می کنند. در واقع ویروس آنفلوآنزای مرغی طی سال های گذشته از طریق منابع آبی، آبگیرها، سدها و رودخانه ها به حیات اهلی و پرندگان آبزی انتقال یافته شده است است.

رئیس شرکت دامپزشکی هشدار داد هر سال دو تا پنج نفر بر اثر تب‌کریمه کنگو فوت می‌کنند؛ لذا مردم دام‌های خود را خارج از کشتارگاه ذبح نکنند. 

رفیعی پور با تاکید بر این که بیشترین درگیری با ویروس آنفلوآنزای مرغی، از جانب مرغ های تخم گذار بوده هست، تصریح کرد: این اتفاق طی دو سال پیاپی خسارت های سنگینی به صنعت مرغ تخم گذار و به تبعیت آن تخم مرغ وارد کرده هست. از این رو باید تدبیری اندیشیده شود که در آینده شاهد اپیدمی این بیماری نباشیم و در این اطلاع رسانی به ذی نفعان، رسانه ها نقش اساسی را ایفا می کنند.

رئیس شرکت دامپزشکی کشور خاطرنشان کرد: شناسایی همه تالاب ها، آبگیرها و سدها به وسیله محیط زیست و پایش و نمونه برداری این اماکن در طول ۳۶۵ روز از سال به وسیله دامپزشکی یکی از اقداماتی است که به جد جلوی شیوع آنفلوآنزای مرغی را می گیرد؛ به عبارتی هر جا که ردپایی از ویروس مشاهده شد، باید بلافاصله تحت قرنطینه و پاک سازی قرار گیرد.

وی با تاکید بر این که محیط زیست باید بیشترین همکاری را با دامپزشکی انجام دهد، یادآور شد: این پایش از ابتدای امسال شروع شده است است و جهت ریشه کنی این نوع از آنفلوآنزا، همه دستگاه ها باید ورود کنند. به عنوان مثال شرکت جهادکشاورزی باید به جد در برابر مرغداری های غیرمجاز و سنتی بایستد. همچنین خروج از تراکم مرغداری ها در یک منطقه و ساماندهی آن ها در مناطقی که از نظر شیوع آنفلوآنزای مرغی امن تر به شمار می رود از دیگر اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد.

هشدار رییس دامپزشکی نسبت به شیوع تب‌ کریمه‌کنگو

رفیعی پور با تاکید بر این که استان های شمالی، خراسان شمالی، قم، البرز، تهران، قزوین و اصفهان استان های پرخطر محسوب می شود و باید تراکم صنعت مرغداری در این استان ها کم کردن یابد، افزود: جابجایی کود مرغی و کنترل تردد مرغ زنده به وسیله نیروی انتظامی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و در واقع، اگر همه این موارد دست به دست هم دهند، امسال سالی فارغ از شیوع آنفلوآنزای مرغی خواهیم داشت.

رئیس شرکت دامپزشکی هشدار داد هر سال دو تا پنج نفر بر اثر تب‌کریمه کنگو فوت می‌کنند؛ لذا مردم دام‌های خود را خارج از کشتارگاه ذبح نکنند. 

واژه های کلیدی: ایران | ویروس | انتقال | بیماری | دامپزشکی | استان کرمان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz